צור קשר

לקבלת פרטים והצעת מחיר

Your details were sent successfully!

פרי מוריס
 
perrimorris@gmail.com 
טלפון: 052-2962988
פקס: 153-522962988

 

ביטוח מחלות קשות

ביטוח מחלות קשות - פיצוי חד פעמי בגילוי מחלה קשה

לגילוי מחלות קשות בקרב בני המשפחה יש השלכות גם על כלכלת המשפחה. תקופת הטיפול במחלות קשות אורכת בין מספר חודשים לשנים, ובמסגרתה נפגעת יכולתה הכלכלית של המשפחה פעמיים - גם בשל ההכנסה הקטנה וגם בשל ההוצאות הגבוהות הכרוכות בטיפול. בכדי להגן על המשפחה מפני מצבים אלו מציעות חברות הביטוח ביטוח מחלות קשות המעניק פיצוי של עד 500 אלף ₪ במקרה בו מתגלה אחת מ-30 מחלות קשות. אם למבוטח בביטוח מחלות קשות מתגלה מחלה קשה נוספת, הוא יהיה זכאי לפיצוי כספי נוסף בגובה מחצית מסכום הביטוח שרכש.

אילו מחלות מכסה ביטוח מחלות קשות?

המחלות הקשות הנפוצות ביותר בקרב בוגרים במאה הנוכחית הן סרטן ומחלות לב, ועל פי הסטטסיטיקות האחרונות אף נרשמה עלייה בשיעוריהן. מחלות אלו מפתיעות גם את האנשים הבריאים ביותר, ועל כן כדאי שלא לקחת את הסיכון ולרכוש ביטוח מחלות קשות לכל מקרה שלא יקרה.

 

בנוסף למחלות אלו, המחלות הקשות שעבורן ניתן פיצוי במסגרת ביטוח מחלות קשות הן: ניתוח מעקפים, ניתוח מסתמי לב, קרדיומיופטיה, ניתוח אבי העורקים ואי ספיקת כליות כרונית. גם טרשת נפוצה, פרקינסון, תשישות נפשית, חירשות, עיוורון, שיתוק ושיתוק ילדים, ניוון שרירים, שבץ מוחי ואיבוד גפיים נכללים בביטוח מחלות קשות. בנוסף, ביטוח זה מגן מפני תרדמת, עמילואידוזיס ראשונית, מחלות כבד סופניות ואי ספיגת כבד פולמיננטית וכן מפני איידס כתוצאה מעירוי דם ומחלות הדורשות השתלת איברים.

 

מכיוון שגם מחלה קשה בקרב ילדים גוררת פגיעה בכלכלת המשפחה, ביטוח מחלות קשות מכסה גם מחלות קשות לילדים ומעניק פיצוי של עד 200 אלף ₪ במקרה שמתגלות בגופו של הילד מחלות, זיהומים או אירועים רפואיים קשים. בין המחלות המוכרות על ידי ביטוח מחלות קשות לילדים נמצאים סרטן, סוכרת נעורים, אי ספיקת כליות, השתלות שונות, שיתוק, איבוד גפיים, כוויות קשות, דלקת כבד נגיפית, דלקת קרום המוח, דלקת המוח, שיתוק ילדים, עיוורון, חרשות וניוון שרירים.

יש לי ביטוח בריאות מקופת חולים, לשם מה לי גם ביטוח מחלות קשות?

ביטוח בריאות בסיסי או משלים של קופת החולים מכסה אמנם את הוצאות הטיפול הרפואי, אך הוא מוגבל לתקרה מסוימת וניתן רק כנגד הצגת קבלות או באמצעות הצעת השירותים דרך רופאים הנמצאים בהסדר עמו. בנוסף, ביטוח בריאות של קופת החולים אינו מפצה על אובדן ימי העבודה והפגיעה בכלכלת המשפחה, על התאמות נדרשות כגון אחות פרטית או התאמת הבית, ועל טיפולים בתקופת ההשלמה שנועדו להקל על סבלותיו של החולה. 

האם מי שיש במשפחתו היסטוריה של מחלות קשות זכאי לביטוח
מחלות קשות?

ביטוח מחלות קשות מחייב חתימה על הצהרת בריאות מקיפה, וכן קיימות אפשרות להחרגת מחלות במבוטחים מסוימים, ולכן כאשר בוחרים פוליסת ביטוח מחלות קשות כדאי לברר לאילו מחלות היא תקפה והאם קיימות חריגות לגביכם. יתכן כי בחלק מחברות הביטוח יסכימו לבטח אתכם בתמורה לפרמיה גבוהה יותר על אף ההיסטוריה המשפחתית. חשוב לבדוק גם את גיל סיום הפוליסה והאם קיים גיל מינימום לכניסה.

 

חשוב לרכוש ביטוח מחלות קשות כשבריאים, כי קיימת תקופת אכשרה ממועד רכישת הביטוח ועד שהוא נכנס לתוקף, שנועדה לוודא שהמבוטח לא רוכש את הביטוח בכדי לכסות על מחלה קשה קיימת. כמו כן חשוב לדעת שהפסקת תשלום עבור הפוליסה גוררת אובדן זכויות ולכן חשוב לשמור על פוליסה זו פעילה גם כאשר אתם חווים שינויים בכלכלת המשפחה.

שירותים - בריאות