צור קשר

לקבלת פרטים והצעת מחיר

Your details were sent successfully!

פרי מוריס
 
perrimorris@gmail.com 
טלפון: 052-2962988
פקס: 153-522962988

 

עצמאיות אינן מחויבות על פי חוק להקצות כספים לטובת העתיד, ועל כן הם חשופות לטלטלות ולשינויים שעשויים למחוק שנים של עבודה והשקעה. בכדי להגן על העסק ועל עצמה, העצמאית צריכה להכיר את אפיקי החיסכון וניהול הסיכונים המשתלמים לטווח הארוך ולרכוש את היריעה הביטוחית המתאימה.

 

נשים רבות העובדות שעות לא מעטות כשכירות בעבודות שוחקות, שוקלות את האפשרות לפתיחת עסק עצמאי בעיקר עם יציאתן לחופשת לידה. עבור חלק מהאמהות מדובר בהזדמנות לניהול זמן גמיש המאפשר להיות יותר עם הילד, אחרות מרגישות כי מיצו את הקריירה הנוכחית ונפתח חלון הזדמנויות להגשים חלום ולצאת לעצמאות.

 

יתרונות רבים יש לניהול עסק עצמאי, גמישות בשעות העבודה ,היכולת לבחירת לקוחות, אך בעלות עסקים עצמאיים נמצאות בסיכון ביטוחי גדול יותר מעמיתותיהן השכירות, משום שהזכויות הסוציאליות העומדות לרשות השכירות, אינן חלות עליהן. במצב זה עליהן לדאוג לכיסויים ביטוחיים מתאימים, שישמרו עליהן ועל העסק שלהן מפני סכנות נפוצות האורבות לעצמאיות.

הבטחת הכנסה

ברוב העסקים העצמאים בארץ משמש בכל תפקידי העסק אדם אחד. כאשר משהו משתבש, אבדן דרסטי של הכנסות מהעסק יכול לקרות ברגע והמשפחה עלולה למצוא את עצמה בקשיים כלכליים בנוסף לקשיים שהובילו להשבתת העסק. לכן כדאי להצטייד במספר ביטוחים במקרים בהם חלילה לא תוכלי להמשיך לעבוד ויהוו עבורך ועבור בני משפחתך מקור הכנסה.

 

ביטוח חיים ,ריסק (Risk) 

כאשר קיומו של העסק והצלחתו תלויים באדם אחד,מקרה מוות ישאיר את יקיריך ללא מקור הכנסה. פוליסות ביטוח חיים מבטיחות בסיס כלכלי לך ולמשפחה כאשר, חס וחלילה קורה אסון. אז למה לקחת סיכון?

כאשר, חס וחלילה, מתרחש האירוע המכוסה בפוליסת ביטוח חיים, חברת הביטוח משלמת לך או למשפחתך את סכום הביטוח המכוסה בפוליסה. מטרת הכסף להבטיח רמת חיים למבוטח ולמוטבים - לך ולמשפחה ומניעת מצב של חוסר-וודאות פיננסית .

 

ביטוח לאובדן כושר עבודה

בא לתת מענה למקרה שבעלת העסק מאבדת את יכולתה לעבוד ולהתפרנס.

במקרה של מחלה או תאונה שבעקבותיה נגרמה למבוטחת פגיעה בכושר העבודה שלה מעל אחוז מסוים – חברת הביטוח תשלם את סכום הביטוח, עד 75% מהשכר המבוטח. העניין החשוב ביותר בפוליסת אובדן כושר עבודה היא הגדרת העיסוק. פוליסה בסיסית מכסה רק מקרה שבו המבוטחת לא יכולה לעבוד בכלל ולכן היא לא מתאימה בהכרח לכל אחד. ישנן פוליסות עם הגדרות עיסוק ספציפיות המותאמות למקצוע.

ניתן לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה במסגרת ביטוח חיים, ביטוח פנסיה או כביטוח נפרד. חשוב גם לדעת כי במקרה של כפל ביטוח, תוכלי לקבל את הכסף רק ממקור אחד, ולכן לפני שניגשים לעשות ביטוח אובדן כושר עבודה, כדאי לוודא כי אינך מכוסה כבר בסעיף זה, אך כדאי לעשות כיוון שהוא מוכר לצרכי מס.

 

ביטוח מחלות קשות

מומלץ לבחור, מציע פיצוי כספי בעת גילוי מחלה קשה, בקרות מחלה קשה נאלצים החולה ובני משפחתה להתמודד עם הוצאות רבות ולא צפויות הנגרמות עקב המחלה. בנוסף, הפסקה או ירידה בהיקף העבודה של החולה ובן/בת הזוג הבריא/ה, עשויה להשפיע על רמת ההכנסה השוטפת של המשפחה.

תכנית הביטוח מקנה למבוטחים פיצוי כספי שמטרתו להבטיח את מימון המשך שגרת החיים של המשפחה / הכנסה חלופית , המאפשרת לחולה לבחור את הטיפול הרפואי הטוב ביותר עבורה. 

ביטוח תאונות אישיות למה כדאי לעשות?

כבעלות עסק עצמאי אין לנו ימי מחלה אך בהיותינו המפרנסות של המשפחה -

אובדן ימי עבודה ויכולת השתכרות בשל תאונה יכולה להשפיע על כלכלת המשפחה כולה,

ועל כן מומלץ שיהיה ביטוח המספק הגנה כלכלית למשפחה במקרה של תאונה ואסון .

 

אחד מיתרונותיו הבולטים של ביטוח תאונות אישיות הוא העדר חובה להוכחת רשלנות וכן העדר צורך להציג קבלות אודות עלויות

הטיפול בנפגע לצורך קבלת הפיצויים.

היתרון המשמעותי נוסף הוא שביטוחים אלו מבוססים על סטטיסטיקה של תאונות ולא על סטטיסטיקה של מחלות. לכן לביטוחים אלו יכולים להתקבל גם אנשים הסובלים מבריאות לקויה כמו לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, או אפילו סרטן - בלא תוספת מחיר ובלא החרגות, שכן הצהרת הבריאות בפוליסת ביטוח תאונות אישיות מינימאלית וקצרה.

ביטוח תאונות אישיות נותן פיצוי כספי מהיר ,מענה מיידי לפגיעה במצב הכלכלי הנתון של המבוטחת עקב תאונה.

סכומי הביטוח נקבעים מראש ע"י המבוטחת ,הפיצוי מתווסף לפיצויים קיימים, ואינו מחליף אותם או מתקזז איתם.

ביטוח פנסיוני

חוק הפנסיה, המחייב מעסיקים להפריש לביטוח פנסיוני עבור עובדיהם השכירים, אינו חל על בעלי עסק עצמאים. כתוצאה מכך, עצמאיות רבות אינן מקפידות להשקיע בביטוח פנסיוני, ובהגיען לגיל הפנסיה הם מוצאות את עצמן עם קצבאות פרישה נמוכות מאד. בכדי למנוע ירידה דרסטית ברמת החיים לאחר הפרישה חשוב לרכוש ביטוח פנסיוני לעצמאים. חשוב לדעת כי רכישת ביטוח פנסיוני והשקעה בקרן פנסיה הם אפיקים מוכרים לצרכי מס וניתן להפקיד בשנה למעלה מ-30,000 ₪ ועל כן מומלץ לכל עצמאית ובעלת עסק להפריש כספים לטובת העתיד הפנסיוני שלה.

חלק מחברות הביטוח מציעות לעצמאים ביטוח חיים, הכולל ביטוח פנסיוני. כדאי להשוות בין הפרמיות של הביטוח המשולב אל מול הביטוחים המופרדים ואת טווח הכיסוי, ולמצוא את הפתרון הטוב ביותר לעצמאית.

קרן השתלמות 

קרן השתלמות היא אפיק פטור ממס המאפשר לעצמאית לחסוך לתקופה של 6 שנים לפחות. מס הכנסה מאפשר להשקיע סכום שנתי של עד כ 18,000 ₪ בקרן השתלמות באופן פטור ממס, ועל כן בעלות עסק עצמאי יכולות ליהנות מהכספים שהופרשו לטובת שדרוג העסק ואו הגשמת יעדים כלכליים משפחתיים או להשאירו בחסכון לקראת הפרישה כתגבור לביטוח הפנסיוני.  

ביטוח עסק

חשוב להשיג כיסויים עסקיים, עבור העסק, כגון ביטוח מלאי, המכסה מפני נזק שריפה או פריצה, הפוגעים ברכוש העסק, ביטוחי מעסיק ונזקי צד שלישי,כיסוי לנזקי גוף המכסה את העובדים מפני פגיעה בזמן עבודתם או בגין העבודה שבצעו, התגוננות מראש מתביעה מטעם לקוח או עובד, וכן הלאה. אנו משקיעות זמן וכסף רב בעסק שלנו ולכן חשוב לבטח אותו בכדי לחזור במהירות לפעילות במקרה קטסטרופה. מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח על מנת לתפור חבילת הגנה מותאמת אישית.

 

בימינו מאתגר להיות עצמאית בארץ, ולכן אם כבר עשית את הצעד והתחלת לבנות עסק משגשג, חשוב שתצרי רשת בטחון שתגן עליך במקרי קיצון, ותאפשר לעסק שלך להמשיך ולפרנס אותך גם במקרים אלה.

כמו כן בשנים האחרונות מס הכנסה מקדם הטבות לבעלות עסק עצמאי המניעות אותן לרכישת סל ביטוחי. בכדי להבטיח את העתיד הכלכלי המשפחתי ועל הדרך לחסוך בתשלום המיסים מומלץ לנצל הטבות אלה. 

שירותי ביטוח לבעלות עסקים עצמאיות